A héten megjelent egy cikk a penzcentrum.hu weboldalon a következő címmel: "A magyar webshopok trükkjei: így húznak le vásárláskor"
A cikk arról szól, hogy vannak olyan kereskedők aukciós oldalakon, akik a végfelhasználó nevében rendelik meg a vásárolni kívánt termékek Ebayről, és így jutnak haszonhoz.
A penzcentrum.hu szerzőinek ez nagyon nem tetszik, jogtalannak érzik az így szerzett, "könnyen jött" hasznot.
Ebből következően kijelentik a cikk címével, hogy ezek a magyar webshopok trükkjei, és ezzel a magyar webshopok lehúzzák a vásárlókat.
Ön, mint webáruház tulajdonos, aki tisztességesen trükközés nélkül működteti webáruházát, mit gondol erről az általánosító, rágalmazó címadásról?
A mi reakciónk:
"Kedves penzcentrum.hu!
Cikkük rendkívül sértő, és több dolog miatt pontatlan:
- Általánosítja a címben a magyar webáruházakat, majd egy aukciós oldalról hoz példa képernyőképet
- Az Ebay termékadatlapokon nem választ ruhaméretet, az esetek nagy részében csak a méret választása után jelenik meg a végleges ár
- Bár valóban nem szép dolog garancia nélkül kereskedni (senkinek nem ajánljuk, sőt, buzdítunk a törvényes, tisztességes működésre a már sok éve írt TorvenyesWebaruhaz.com blogunkkal és e-bookunkkal), attól még az egész cikkben foglalt jelenség szimplán a kiskereskedelem példája. A vásárló nem a nagykertől vásárol, hanem a kiskertől, akinek haszna van ezen. Ez lehúzás és trükközés?
- Még ha ki is fog egy olyan magyar kereskedőt valaki, aki nem nyújt garanciát, ellene egyszerűbben tudja érvényesíteni a törvényes jogait, mint egy kínai kereskedő ellen
Javasoljuk a cikk teljes eltávolítását és bocsánatkérő cikk közlését, hiszen rengeteg tisztességes magyar kereskedőt rágalmaz egy népszerű oldalon."
A penzcentrum.hu válasza:
"a cikk pontosan a trükkök, trükközők ellen született, határozottan fogyasztóvédelmi felütéssel, hangnemben. Ön is pontosan tudja, hogy az általunk leírt jelenség létezik, azt gondolom, újságíróként feladatunk felhívni rá a figyelmet.
Természetesen nem távolítjuk el a cikket."
A mi összegzésünk:
Teljesen jellemző az eset. A média imádja szidni a vállalkozókat. Lehet jobban tettük volna, ha csak legyintünk rá, nem kell ezen meglepődni, nap mint nap megtörténik. A média szerint a vállalkozók lopnak, csalnak, hazudnak, ez is csak egy tipikus, vállalkozókat negatív hangnemben feltüntető cikk. DE! A cikk címében egyértelműen a magyar webshopokra történik kijelentés, ami nekünk annyira sértő, hogy nem tudtuk szó nélkül hagyni.
Ráadásul nem is lett volna elég más címet adni (tudjuk, ezzel rögtön ugrott volna rengeteg kattintás), mivel a leírt jelenség (más nevében rendelés a nagykertől) gyakorlatilag a dropshipping leírása, amit trükközésnek, lehúzásnak nevezni szintén rágalmazás.
Van aki ezt feketén, tehát illegálisan műveli, garancia nélkül? Igen. De mi lesz azokkal, akik ezt legálisan, adózva, garanciát vállalva végzik? Miért kell általánosítani a címmel, hogy ez a magyar webshopok trükkjei? Ez lenne újságíróként a feladat, teljesen elferdített címeket adni? Az nem a bulvár újságírók feladata?
Az eredeti cikk: kattintson ide.
A bejegyzés eddigi hozzászólásai:
A vaterás számla nélkül árul kínai hamis cuccot, azt igencsak ki kellene tiltani. Általában nem magyar webáruház, ezt csak a gyökerek hiszik, hanem magyar eltartott. nyugdíjas kismama, munkanélküli, állami alkalmazott. Ha annyira ügyes meg okos, mindenkinek van lehetősége vállalkozási engedélyt kérni, és a törvények betartásával, számlával, adózva működni. Egyébként a grando nem azonos a vaterával, ott legális kereskedők vannak. Ha külföldről hoz be árut valaki, az legyen törvényes, mert ha csak mert azt hiszi, hogy más nem tudja mi a paypal, és nem tud angolul, ő meg azt hiszi, hogy bezzeg ő igen, attól még nincs joga számla, vállalkozási engedély, adózás nélkül nyereséggel árulni ( főleg hamis termékeket). Váltsa ki a vállalkozóit, ne más vállalkozásokkal tartassa el magát, kárt okozva nekik, hanem legálisan működjön. Esetleg ez nem fér már bele a fene nagy ügyességébe? Az meg a szellemi nyomor csúcsa, ha valaki a munkanélküli vaterás feketézőt magyar webshopnak hiszi. Aki ilyen ne írjon semmit, hanem próbáljon tájékozódni, ha képes rá.
Mellesleg milyen módon lehetne jogilag legálisan eladni a külföldről pl. ebay vagy cégtől vásárolt termékeket itthon webshopban? Milyen papírok szükségesek? Elég az eladótól egy számla? Vagy például magánszemélytől mit kellene kérni?
Tóth Béla
2014.04.29. 08:48
A vaterás és facebookos "zugárusok" mellett, akik egyébként ellehetetlenítik a vállalkozásokat van rengeteg példa a lehúzós webáruházakra is eleve a grandó-nak nevezett förmedvény szinte kivétel nélkül ilyen árusokkal van tele, de pl.: a kristalyplaza.eu és a topekszerek.hu is ezt a sémát követi.
Chuflado
2014.04.20. 12:25
A hangzatos főcím köszönőviszonyban sincs a cikk tartalmával. Nem értem,hogy merészel a szerző néhány vaterás magánszemélyt,\"a magyar webshopok\"-kal egy lapon említeni.
És ahogy Béla is írta. Rengetegen vannak az országban,aki nem beszélnek angolul és azt sem tudják,hogy a Paypal-t eszik-e,vagy isszák.
A pénzcentrumos cikkben az 1300 forintos hasznot emelték ki. Gratulálok, igazi nagyhalat fogtak.
Ha a vállalkozások profitszerzése trükközésnek, ügyeskedésnek, átverésnek minősül, akkor dobjuk ki az összeg közgazdasági tankönyvet és térjünk vissza az ősközösséghez.
Ha a burkoló 'pusztán' azért kér pénzt, mert helyettem felteszi a csempét a falra, akkor átver vagy esetleg szolgáltatást végez?
Az (internetes vállalkozó) kockázatot vállal, profitot szerez, adózik, cserébe megkapja, hogy csaló, nyerészkedő. Oké, de ezek szerint nekünk, vállalkozóknak sem kellene semmiféle járulékot, hozzájárulást fizetnünk, mert végsősoron azok helyett fizetünk, akiknek nincs munkája vagy más okok miatt megkímélik magukat az adófizetéstől.
Melyik a nagyobb probléma: ha a vaterán valaki 1300 forintot keres egy eladáson vagy ha 3 millió adófizető tart el a befizetett adójából 7 miliót ?
Szerintem ez hülyeség.
Miért ne rakna rá hasznot a közvetítő?
Az ingatlan közvetítő is hasznot szerez az adás-vételen.
Az autó kereskedő is 300e-ért veszi meg a Ford Focus-t Németországban. Ki utazik ért, haza hozza, rendbe rakja, költ rá.
Használt-autó-n meg eladja 800e-ért. Majd adózik. A vásárló meg örül, hogy 1 milla alatt hozzájutott. Ebben mi a rossz? Nem tetszik? Menj ki magad, előtte tanulj meg németül, meg az autókban is jártasnak kell lenned, mondjuk elvégzel gyorsan /4 év/ egy autószerelőit. Haza hozod, rendbe rakod, regadó és már meg is van.
Hány helyen fizetünk szolgáltatásért?
Szánalmas ez a magyar...
Meg az eredeti cikk, szánalmas. Persze, te is tudsz kinából rendelni. Ja, nem beszélsz angolul? Nincs paypal számlád? Azt se tudod, hogyan nyiss.
Ez mind szolgáltatás. Azt a tudást amit az egyik tud eladja annak amelyik nem tud. Ennyi.
Az autószerelőhőz azért viszed az autót mert nem tudsz olajat cserélni. Ő tud te nem. Neki van emelője,/nem olyan ami a csomi tartóban van/ neked nincs. Te kb. évente egyszer cserélsz ő hetente 3x. Ő tudja milyen kell az autódba te meg csak sejted. De te is le tudod cserélni. Egy kis csavart kell kicsavarni, csurog a lé. Majd bele az új. Persze a szűrőt is le lehet cserélni. Csak a régit le újat fel.
Mégis a szerelőddel cserélteted, mert ő ért hozzá te meg nem.
Ezt fizeted meg.
Remélem érthető.
Hozzászólás
KosárbaHibaSikertelen művelet
Ismeretlen hiba, kérjük, próbálja újra.